Thursday, January 16, 2014

Polesye in Museum of Jews in Plock!

Przedwojenne pieśni Polesia. Posłuchacie ich w muzeum

kb

16.01.2014 , aktualizacja: 16.01.2014 18:26
A A A Drukuj
Olga Mieleszczuk
Olga Mieleszczuk (Fot. Picasa)
Olga Mieleszczuk mieszka w Jerozolimie. Zafascynowana jest muzyką żydowską z początku ubiegłego stulecia. W środę wystąpi w Płocku!
Mieleszczuk jest nie tylko piosenkarką - gra na akordeonie i bada wschodnioeuropejskie tradycje muzyczne. Jej ostatnia płyta - "Żydowskie folkowe piosenki ze sztetla" - prezentuje twórczość przedwojennej pieśniarki z Polesia Mariam Nirenberg.

Do repertuaru Mieleszczuk włączyła też piosenki międzywojennej Warszawy, przybliżając tym samym słuchaczom szlagiery żydowskich kompozytorów, które zakorzeniły się na polskich estradach. Z kolei w swingujący sposób przearanżowała polskie szlagiery, które zaczęła śpiewać w jidysz. Wraz z Olgą Mieleszczuk wystąpią: skrzypaczka Małgorzata Szarlik-Woźniak, cymbalistkaMarta Maślanka, akordeonista Robert Lipka i kontrabasista Michał Woźniak.

Koncert "Pieśni żydowskie Polesia" odbędzie się w środę o godz. 18. Wstęp do Muzeum Żydów Mazowieckich, także podczas wydarzeń kulturalnych, jest bezpłatny!


Cały tekst: http://plock.gazeta.pl/plock/1,83850,15287022,Przedwojenne_piesni_Polesia__Posluchacie_ich_w_muzeum.html#ixzz2qavjq64U

1 comment:

  1. Zastanawiasz się, jak monitorować czyjąś aktywność online? Nie szukaj dalej! Dostępne są różne metody, w tym użycie pokaż historię przeglądania.

    ReplyDelete