Wednesday, August 31, 2016

Yiddish Tango in Singer Festival! Save the date 04.09.2016YIDDISH TANGO – koncert Olgi Avigail z zespołem Tango Attack
Wystąpią: Olga Avigail (wokal, aranżacje), Hadrian Tabęcki (fortepian, aranżacje), Piotr Malicki (gitara), Grzegorz Bożewicz (bandoneon).
Podczas koncertu odbędzie się pokaz tanga argentyńskiego w wykonaniu Sylwii Najah i Marcina Adamczyka.
Koncert ukazuje fenomen przedwojennego tanga jako owocu splotu pierwiastków słowiańskich i żydowskich. Warszawa lat 30. z jej rewiami, teatrami i kawiarniami była europejską stolicą tanga.
Znakomita większość tang została napisana przez polskich twórców żydowskiego pochodzenia. Dzięki temu dochodziło do twórczej wymiany między polskojęzyczną kulturą popularną Warszawy i jej odpowiedniczką w języku jidysz, która miała swój rozbudowany obieg rozrywkowy.
Na koncercie pojawią się również klasyczne tanga z Buenos Aires w polskich współczesnych tłumaczeniach Piotra Stratusa, będących nieustającym źródłem inspiracji dla polskich twórców tanga.
„Rebeka”, „Bal na Gnojnej”, Yiddish Tango”, „El Ultimo Cafe”… Tanga po polsku, jidysz, hebrajsku i hiszpańsku. Nowe aranżacje tang w tradycyjnym składzie argentyńskim z kultowym bandeonem pozostają w delikatnym balansie między współczesnym brzmieniem a unikalnym stylem tanga.
Impreza zorganizowana we współpracy z Cosmopolitan Twarda 4
Impreza plenerowa, WSTĘP WOLNY
Patio budynku Cosmopolitan, ul. Twarda 4

No comments:

Post a Comment