Tuesday, January 21, 2020

SAVE THE DATE - Łódź 29.01.2020

Yiddish Tango w ramach X Dni Pamięci

Autor:
k.s.
2020-01-19 23:59 Aktualizacja: 2020-01-20

wydarzenie
2020-01-29 (18:00)
-
2020-01-29 (20:00)

27 stycznia rozpoczynają się jubileuszowe obchody Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
Uroczysty otwarcie obchodów i koncert inauguracyjny "Yiddish Tango" - Olga Avigail & Tango Attack  odbędzie się 29 stycznia (środa) w Teatrze Jaracza w Łodzi.
Polskie tango przedwojenne to owoc splotu pierwiastków słowiańskich i żydowskich, z nieustanną inspiracją tangiem argentyńskim w tle. Stolicą tanga była wówczas Warszawa z jej kawiarniami, kabaretami, rewiami. Autorami zaś, w znakomitej większości, byli twórcy żydowskiego pochodzenia. Teksty pisali Julian Tuwim, Władysław Szlengel, Andrzej Włast, muzykę zaś Henryk Wars, bracia Gold, czy Jerzy Petersburski. To oni też w dużej mierze ukształtowali oblicze nowoczesnej polskiej kultury rozrywkowej. Dzięki nim, istniała ciągła kulturowa wymiana pomiędzy obiegiem polskim i jidiszowym.
Po wybuchu wojny wielu z nich znalazło się po drugiej stronie muru – w zamkniętej dzielnicy żydowskiej. Polsko-żydowskie tango siłą “rozdzielono” jak kochanków, niegdyś niemal nierozłącznych. W czasie Holocaustu tango pełniło podwójną rolę. Z jednej strony było narzuconym przez Nazistów elementem repertuaru obozowych kapel, grywanym często w trakcie egzekucji, z drugiej strony w gettach i obozach pisano nowe tanga, które wyrażały bolesne doświadczenia ich autorów. W obu przypadkach tango, jako świadek wszechobecnej śmierci niosło o niej opowieść.
Na koncercie pojawią się zarówno tanga w jidysz, jak i po polsku. Nie zabraknie też tanga kołysanki, napisanej w łódzkim getcie przez Szaję Szpigla do muzyki Dawida Bajgelmana. 
Olga Avigail i Tango Attack: Yiddish Tango
Teatr Jaracza w Łodzi
29.01.2020 godz. 18.00
Olga Avigail iTango Attack - fot. mat. prasowe

1 comment:

 1. Potrzebujesz zatrudnić hakera❓ Następnie skontaktuj się z PYTHONAX✅

  Naprawdę niesamowita okazja do skontaktowania się z PYTHONAX polega na tym, że dokonany przez nas Hack nie może zostać namierzony, ponieważ każde nasze zadanie hakowania jest silnie chronione przez naszą zaporę ogniową. To tak, jakby powiedzieć, że jeśli ktoś spróbuje wyśledzić Hack, doprowadzi go do nas i zablokujemy wszystkie jego działania.

    Jesteśmy prawie niewidoczni dla władz od prawie dekady, a jeśli przejdziesz do Google PYTHONAX, tak naprawdę nie o nas wyjdzie, możesz zobaczyć tylko komentarze zrobione przez nas lub o nas.

    Kolejną niesamowitą rzeczą, z której możesz skorzystać przy zatrudnianiu naszych hakerów, jest to, że otrzymujesz Legit i najlepszą usługę hakowania, ponieważ zapewniamy Ci profesjonalnych hakerów, którzy mają specjalizacje w obszarze hakowania.
     Wykonujemy każdego hacka, używając specjalnych narzędzi hakerskich, które otrzymujemy z ciemnej sieci.

     Niektóre z oferowanych przez nas usług hakerskich to:
  ▪️ Hakowanie i klonowanie telefonów ✅
  ▪️Hakowanie komputera ✅
  ▪️ Hakowanie kont e-mail i mediów społecznościowych✅
  ▪️ Odzyskiwanie usuniętych plików✅
  ▪️ Śledzenie i znajdowanie osób ✅
  ▪️Unikanie oszustów✅
  ▪️ Wykrywanie włamań ✅
  ▪️Stealing / Kopiowanie plików i dokumentów z ograniczonych sieci i serwerów ✅
  ▪️Mnożenie Bitcoinów✅
  ▪️ Odzyskiwanie pieniędzy z opcji binarnej ✅
  ▪️ Odzyskiwanie pieniędzy na rynku Forex✅
  ▪️ Odzyskiwanie pieniędzy opcji IQQ
  I wiele więcej......


  Niezależnie od tego, jakiej usługi hakerskiej potrzebujesz, po prostu prześlij nam e-mail na adres e-mail podany poniżej.
  pythonaxhacks@gmail.com
  pythonaxservices@gmail.com

  PYTHONAX.
  2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone.

  ReplyDelete